newsletter
Pl
De 
Parowozem na Festiwal: Krzyżowa-Music Express 25.08.2017, odjazd 15:00 Wrocław Główny! PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy na Muzealny Pociąg Krzyżowa SteamTrain, który umożliwia przyjazd, 25 sierpnia 2017 roku, na koncert w Krzyżowej z Wrocławia do Krzyżowej i Świdnicy oraz powrót.

Pociąg, który tworzy autentyczna lokomotywa parowa – TKt48-18 – z 1951 r. oraz zestaw wagonów osobowych 2 i 3 klasy, do dyspozycji turystów oddajemy 150 miejsc w stylowych urządzonych w epoce lat 30 wagonach osobowych z nagłośnieniem oraz obsługą.

Wieczorny Express 25.08.2017 (Wrocław-Krzyżowa)
 odjazd ok. 15:00 Wrocław Główny
Więcej…
 
||MEDIA|| Polecamy relację, przygotowaną przez "Telewizję Sudecką", z zakończenia polsko-niemieckiego workcampu "Work for peace". PDF Drukuj Email

Workcamp "Work for peace"  został zrealizowany w MDSM Krzyżowa na przełomie lipca i sierpnia. Uczestnicy projektu przez dwa tygodnie pracowali na starym cmentarzu ewangelickim w Dzierżoniowie, by odkrywać i zachować to miejsce jako świadectwo międzykulturowej historii Dolnego Śląska.
Więcej…
 
Polsko–niemiecko–izraelska wymiana młodzieży Strzegom–Magdeburg–Hilla, Krzyżowa, 14-17.08.2017 r. PDF Drukuj Email

W dniach 14-17.08.2017 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego odbywa się międzynarodowa wymiana młodzieży, która zajmować się będzie tematem migracji na świecie.

Młodzież licealna z Ökumenisches Domgymnasium Magdeburg (ÖDG)/Niemcy, z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Żeromskiego w Strzegomiu/Polska oraz młodzież zrzeszona przy organizacji pozarządowej "Face to Face" z Hilla w Izraelu w czasie kilku dni spędzonych w Krzyżowej będzie starała się odpowiedzieć na pytanie „ jaka jest nasza rola, jako młodych ludzi w globalnych procesach, które nas otaczają?”

Więcej…
 
Sympozjum: "Muzycy na Emigracji", Krzyżowa, Sala Majowa, 15.08.2017, godz. 19:30. Wstęp wolny! PDF Drukuj Email

Festiwal, to nie tylko koncerty: Uczestnicy Krzyżowa-Music znajdą również czas na rozważania i przemyślenia nad tym, jaką drogę powinni obrać i jaką rolę przyjmować artyści w świecie, który staje się coraz bardziej skomplikowanym. Służyć temu będą wystawy i sympozja poświęcone takim tematom, jak “Muzycy na emigracji” oraz “Muzyka a ruch oporu”. Spotkania odbywać się będą w Krzyżowej, historycznym miejscu, będącym symbolem polsko-niemieckiego pojednania oraz oporu wobec nazistowskiego terroru. 

Mile widziany a wręcz pożądany jest aktywny udział publiczności w dyskusji. Ku pamięci – właśnie w takim miejscu jak Krzyżowa i właśnie w trakcie tego europejskiego festiwalu muzycznego zrzeszającego młodych ludzi i muzyków z całej Europy. Przy życzliwym wsparciu Fundacji Konrada Adenauera.

„Muzycy na emigracji“ Sympozjum

Wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 19.30

Krzyżowa, Pałac, Sala Majowa,

Wstęp: wolny

Rezerwacja miejsc: http://bit.ly/2vwKGC8

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 10


Ksiądz Bolesław Kałuża:
„Tej mszy nie wolno nam zapomnieć”
Projekty letnie
KRZYŻOWA


 
Międzynarodowe Centrum Konferencyjne


 
zobacz naszą galerię


fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305