newsletter
Pl
De 
"Kto nie szanuje zmarłych, ten nie szanuje życia" - workcamp "Work for peace!”. Polsko-niemiecki projekt w Krzyżowej – 29.07.–12.08.2017 PDF Drukuj Email

29 lipca rozpoczął się w Krzyżowej wyjątkowy projekt, któremu przyświeca hasło „Kto nie szanuje zmarłych, ten nie szanuje życia". W polsko-niemieckim workcampie „Work for peace” biorą udział młodzi ludzie, którzy przez dwa tygodnie będą pracować na starym cmentarzu ewangelickim w Dzierżoniowie, by odkrywać i zachować to miejsce jako świadectwo międzykulturowej historii Dolnego Śląska.

Uczestnicy projektu będą również uczestniczyć w warsztatach na temat międzykulturowej historii Dolnego Śląska. Wszystkim tym działaniom będzie towarzyszyć refleksja nad kwestiami różnorodności i tożsamości.

W ramach workcampu grupa będzie zwiedzać także inne miejsca i zabytki stanowiące międzykulturowe dziedzictwo regionu, na przykład w Świdnicy i Wrocławiu oraz miejsca pamięci w Łambinowach i Nadolicach Wielkich. Krzyżowa i jej niezwykle ważna dla stosunków polsko-niemieckich historia również będzie ważnym punktem w programie workcampu.

Podsumowanie kolejnych dni pracy na cmentarzu będzie publikowane pod adresem: http://www.krzyzowa.org.pl/index.php/pl/oferta-programowa/projekty-regionalne/1293-qkto-nie-szanuje-zmarych-ten-nie-szanuje-yciaq-relacja-z-prac-prowadzonych-na-cmentarzu-w-dzieroniowie

GALERIA ZDJĘĆ


Organizatorzy: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V.

Koordynacja: Nelly Wacker – specjalistka ds. projektów edukacyjnych MDSM

Finansowanie: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Dofinansowano w ramach Programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – "Wolontariat dla dziedzictwa”