newsletter
Pl
De 
Olbrzymy spotykają krasnoludki, 07-12.08.2017 Krzyżowa PDF Drukuj Email
Od 7 do 12 sierpnia w Krzyżowej odbywa się nasze polsko-niemieckie spotkanie dla ojców i ich dzieci pod hasłem „Olbrzymy spotykają krasnoludki“. Projekt wspiera mężczyzn w roli ojców, a dzieci w rozwoju poczucia własnej wartości, wiary we własne siły, możliwości i umiejętności, a także w poznawaniu swoich praw.

Podczas projektu dzieci i ojcowie spędzają razem czas, współzawodnicząc w olimpiadach, wspinając się na najwyższy szczyt w okolicy w poszukiwaniu skarbu, przygotowując ognisko czy wpadając na trop krasnoludków w pobliskim Wrocławiu. Jest także chwila na refleksję podczas osobnych zajęć dla ojców i dzieci.


Od 2008 roku ojcowie i ich dzieci spotykają się w Krzyżowej, by w polsko-niemieckich grupach lepiej się poznać, wymienić doświadczeniami z codziennego życia rodzinnego i podyskutować o relacjach łączących "olbrzymy" i "krasnoludki".

Wiele czasu dzieci i ojcowie spędzają razem, współzawodnicząc w olimpiadach, wspinając się na najwyższy szczyt w okolicy w poszukiwaniu skarbu, przygotowując ognisko czy wpadając na trop krasnoludków w pobliskim Wrocławiu. Jest także chwila na refleksję podczas osobnych zajęć dla ojców i dzieci – pozwala to omówić nowe przeżycia i przenieść je do codzienności własnej rodziny.

Spotkanie "Olbrzymy spotykają krasnoludki" wspiera mężczyzn w roli ojców, a dzieci w rozwoju poczucia własnej wartości, wiary we własne siły, możliwości i umiejętności, a także w poznawaniu swoich praw. Poza tym chcemy włączyć uczestników w budowanie polsko-niemieckiego porozumienia.


Organizator: Kreisau-Initiative e.V.

Partnerzy: Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiegi

Projekt współfinansowany przez:

  • Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
  • Fundacja im. Freyi von Moltke